Ten post to mały apel. Nie chcę nikogo piętnować ale zasygnalizować o pewnym problemie. Każdego dnia dostaję conajmniej jeden list, jeden link czy jeden obrazek przesyłany przez znajomych, którzy znaleźli kopię jednej z moich prac. Sama na allegro zauważyłam niejednokrotnie próby naśladownictwa. Traktowałam to z prymrużeniem oka ale chyba straciłam cierpliwość. Pół biedy, kiedy sprzedajesz kolczyki z moim wzorem, na zdrowie, kup sobie za te pieniądze coś miłego, ale nie pisz że: "mojego pomysłu, niepowtarzalne, jedyne" bo to kłamstwo i kradzież. Jesli inspirujesz się moimi pracami to dodaj coś od siebie, wykonaj je wedle własnej interpretacji, nie kopiuj dokładnie kropka w kropkę. Można powiedzieć, że działamy w tej samej branży. Tratujemy się zatem poważnie i uczciwie.

Pomyślałam, że może być cos pozytywnego w tej całej sytuacji. Jesli moje prace są kopiowane to po prostu muszą być dobre:)

Czy coś Wam to przypomina drogie Panie?

4 komentarze:

 1. Można by było chociaż kolorystykę zmienić... cokolwiek. Myślę jednak, że Twoim pracom nic nie dorówna, bo to one są jedyne i niepowtarzalne ! A reszta to nieudane podróby.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani prace nie mają sobie równych. Na zdjęciach widać, które są lepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się z aga_mila. widać na pierwszy rzut oka, że Pani prace są o niebo lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie ma o czym mówić... różnicę widać na pierwszy rzut oka. twoją jakość ciężko podrobić :)

  OdpowiedzUsuń